Wspólnota "Chefsiba" | Konferencja wiary z Peterem Hockenem
Podsumowanie konferencji wiary z udziałem ks. dr. Petera Hockena zorganizowanej przez ekumeniczną wspólnotę chefsiba i apostolski ruch wiary.
peter hocken, konferencja wiary, konferencja chrzescijańska, ekumenizm, nowa ewangelizacja, katolicy, protestanci, antoni wita, orioniści, jacek weigl, chefsiba
325
single,single-post,postid-325,single-format-gallery,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Ewangelizacja jest wpisana w naturę… – ks. dr Hocken – I Konferencja Wiary

Ewangelizacja jest wpisana w naturę… – ks. dr Hocken – I Konferencja Wiary

Ewangelizacja wpisana w naturę chrześcijanina – ks. dr Peter Hocken „Konferencje Wiary”

– Ewangelizacja nie jest dodatkiem do naszego codziennego chrześcijańskiego życia. Nie ukrywajmy się za programami i strukturami, łudząc się, że wypełniliśmy nasz obowiązek. Być chrześcijaninem – to wychodzić do innych z miłością – mówił ks. dr Peter Hocken podczas pierwszej „Konferencji Wiary” w Warszawie. Konferencja rozpoczynająca cykl spotkań z osobistościami ze świata wiary, odbyła się 27 września, w parafii pw. Wniebowstąpienia Pańskiego.

Ks. dr Peter Hocken – człowiek wiary, znany wykładowca i teolog otwarty na działanie Ducha świętego w każdym człowieku i w całym Kościele, wygłosił 3 sesje. Swoje nauczania poświęcił nawróceniu misyjnemu, głoszeniu Ewangelii, działaniu Ducha Świętego – w świetle adhortacji apostolskiej papieża Franciszka „Evangelii Gaudium” (Radość Ewangelii).

– Papież wprost pokazuje nam, że ewangelizacja jest nieodłącznie wpisana w naturę chrześcijanina. Być chrześcijaninem oznacza wychodzić do innych z miłością. Możemy lubić ukrywać się za programami i strukturami, myśląc, że wypełniliśmy nasz obowiązek, ale tylko osoby prawdziwie nawrócone mogą głosić przesłanie dotykające słuchaczy. Tylko osoby kochające Pana mogą wzbudzić w sercach słuchaczy miłość do Pana. Jedynie przesłanie śmierci i zmartwychwstania prowadzi słuchających do śmierci i nowego życia – mówił ceniony teolog, specjalista od historii odnowy Kościoła, ks. dr Peter Hocken.

Cykl „Konferencje Wiary” odbywa się za zgodą i wiedzą kard. Kazimierza Nycza, kard. Stanisława Dziwisza i bp. Grzegorza Rysia. Wspólnota Chefsiba, Zgromadzenie Zakonne Orionistów i Apostolski Ruch Wiary są organizatorami cyklu „Konferencje Wiary”.

– Podczas „Konferencji Wiary” będziemy zapraszać mówców ze świata wiary – gości wielkich sercem, duszą i zaangażowaniem w dzieło nowej ewangelizacji i jedności Kościoła. Będziemy organizować konferencje co 2-3 miesiące i czerpać od naszych głównych mówców i panelistów inspirację do życia w wierze. Potwierdzonymi gośćmi przyszłych edycji będą m.in. Ralph Martin, Charles Whitehead, ks. Michael White oraz Ulf Ekman – zapowiada Jacek Weigl, lider Wspólnoty Chefsiba.

Gościem następnego spotkania z cyklu „Konferencje Wiary” 22 listopada br. będzie Ralph Martin, lider Odnowy w kościele katolickim.

Partnerami wydarzeń są: Zespół ds. Nowej Ewangelizacji, Fundacja „Edukacja z Wartościami” oraz parafia pw. Wniebowstąpienia Pańskiego. Patronat medialny objęli: Katolicka Agencja Informacyjna, Gość Niedzielny, Radio Warszawa, Miłujcie Się!, Opoka, wiara.pl, deon.pl.