Konferencja Mężczyzn z Donaldem Turbittem

151017_DonTurbitt (3)

Konferencja Mężczyzn z Donaldem Turbittem

Mężczyzna pod autorytetem dąży do doskonałości
– relacja po Konferencji Wiary z Donaldem Turbittem

Co to znaczy być mężczyzną pod autorytetem? Jeżeli chcesz przeżyć życie w sposób najlepszy, skoncentruj się na zasadach. Zasady są fundamentem sukcesu i satysfakcji. Zrób coś więcej niż się od ciebie oczekuje, dąż do doskonałości.– zachęcał mężczyzn Donald Turbitt podczas Konferencji Wiary. Spotkanie, w którym udział wzięło ponad 80 mężczyzn, odbyło się 17 października br. w parafii św. Tomasza Apostoła na warszawskim Ursynowie.

Donald Turbitt jest świadectwem podążania za wolą Bożą. Sprzedał swoje 3 firmy, aby służyć mężczyznom w kościele na całym świecie.  Od lat jest przewodniczącym międzynarodowego ruchu Mężczyzn Świętego Józefa w Stanach Zjednoczonych. Jako mąż, ojciec, dziadek, biznesmenem i emerytowany strażak ma ogromne doświadczenie w swojej służbie.

Turbitt rozpoczął konferencję słowem z Pisma Świętego Kol. 3, 23-24: Cokolwiek czynicie, z serca wykonujcie jak dla Pana, a nie dla ludzi, świadomi, że od Pana otrzymacie dziedzictwo [wiekuiste] jako zapłatę. Służycie Chrystusowi jako Panu!” Turbitt pokazuje, że zasady takie jak: wierność słowu, dotrzymywanie zobowiązań, odpowiedzialność mają charakteryzować bożych mężczyzn.

Jesteś powołany do tego, żeby wieść życie doskonałe, żeby nie tylko wierzyć, ale też być świadkiem. Boży mężczyźni dążący do doskonałości powinni wyróżniać się z tłumu!– mówił Turbitt powołując się na posłuszeństwo Józefa wobec Boga.

W kolejnej sesji mówca konfrontował mężczyzn z pokusami, z którymi zmagają się wszyscy. Odróżnił próbę od pokusy.

– Próby są sytuacjami zaprojektowanymi, abyśmy mogli wzrastać, a pokusy mają sprawić, abyśmy zgrzeszyli. Jednak jeśli pokonujesz pokusy i uczysz się mówić „nie” to zaczynasz żyć. (…) Najważniejszą zasadą w łamaniu pokus i złych przezwyciężeń jest oddanie Bogu kontroli w tych dziedzinach. To kształtuje nasz charakter. – przekonywał Turbitt podając przykład m.in. Jakuba.

– Mężczyźni po spotkaniu zadawali pytania Turbittowi i długo jeszcze rozmawiali dzieląc się swoimi przemyśleniami. To był owocny czas! – cieszyli się Organizatorzy Konferencji.

Następna Konferencja już 21 listopada 2015 r. z Charlesem Whiteheadem. Zapraszamy Wszystkich na tę konferencję. Szczegóły wkrótce.