Dziesięć wspólnot – jeden Post Noworoczny!

Dziesięć wspólnot – jeden Post Noworoczny!

 

Pobierz obrazki

 

Szanowni! Drodzy! Kochani!

 Od kilku lat uczymy się we Wspólnocie, że wielką pomocą w dobrym przeżyciu roku jest 3-tygodniowy noworoczny post: czas okiełznania ciałka, żeby skoncentrować się na Duchu.
Czas oczyszczenia, nawrócenia, wzrostu w miłości i poznania Boga.
Praktycznie? Jeśli masz post związany z jedzeniem , to przy rezygnacji z posiłków
zyskujesz w ciągu dnia np. 5 x 15 minut.
I ten czas możesz poświęcić na modlitwę i czytanie Słowa.
Post trwa trzy tygodnie, ale zachęcam każdego z nas do odkrycia swoich obszarów postu. Różnych wyrzeczeń i zadbania o czas z Panem.
Do mądrego przygotowania się, żeby nie szkodzić ciału nagłymi zrywami dietetycznymi. Będziemy o tym mówić w najbliższą niedzielę.
Bo nie chodzi o to, żeby „trzy tygodnie nie jeść”:)
Pościmy w gronie zaprzyjaźnionych wspólnot z całego kraju.
Info na dole maila, pod logiem postu.
Post w „Chefsibie” – też z myślą o naszej wspólnocie.
O wzrost we wzajemnej miłości, byciu dla siebie nawzajem. I z sobą.
Tekst, który nam będzie towarzyszył przez 3 tygodnie?
Efezjan 4. Cały rozdział. Mocny. Oczyszczający. życiodajny w Chrystusie!
Zapraszamy w imieniu swoim i starszych,
Michał, Agnieszka, Marek, Marta
Pobierz obrazki

„Wtedy Duch zaprowadził Jezusa na pustynię, aby go kusił diabeł. A gdy pościł czterdzieści dni i czterdzieści nocy, wówczas łaknął. I przystąpił do niego kusiciel, i rzekł mu: Jeśli jesteś Synem Bożym, powiedz, aby te kamienie stały się chlebem. A On odpowiadając, rzekł: ‚Nie samym chlebem żyje człowiek, ale każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.’” (Mt.4:1-4)
Jezus Chrystus rozpoczął swoją służbę od 40 – dniowego postu. Niewątpliwie nawet dla Niego było to spore wyzwanie. My też pragniemy zacząć ten rok postem jako pierwociną tego roku! Wzorem lat ubiegłych  chcemy się uniżyć przed naszym Panem  i zasłuchać w Jego głos, by z nową siłą wejść  w to, co przed nami. W poprzednich latach widzieliśmy prawdziwe duchowe przełomy praktycznie w każdej dziedzinie życia. Wierzymy, że zwycięstwo , które odnosimy poszcząc otwiera nam drzwi i pozwoli wchodzić w NOWE: NOWE W SŁUŻBIE, NOWE W NASZEJ RELACJI Z NIM, NOWE W CODZIENNYM ŻYCIU.  Jak co roku chcemy pościć 21- dniowym postem na wzór biblijnego POSTU DANIELA.
Gorąco zachęcamy abyście dołączyli do nas, byśmy mogli być w tym RAZEM, wspólnie jak jedno ciało zasłuchać się w głos Oblubieńca. Niech wspólne trwanie w NIM, wspólna modlitwa i post przenoszą góry! Tą wędrówkę przez naszą pustynię rozpoczynamy 7 stycznia. Zabierz ze sobą Jego SŁOWO zamiast tłustych frykasów i MOC JEGO ŚWIĘTEGO DUCHA zamiast Twojej ludzkiej siły. Z Nim nie ma rzeczy niemożliwych i każda pustynia zamienia się w kwitnący ogród!
W tym roku w poście łączymy się z 9  Wspólnotami: Głos na Pustyni z Krakowa, Wspólnotą Abba  z Warszawy, Wspólnotą Chefsiba z Warszawy,  Głos Pana ze Skierniewic, Wspólnota Dom z Warszawy, Domem Modlitwy Warszawa 27/7, Wspólnota Świętej Rodziny Katowice, Domem Modlitwy Wrocław 24/7. Jako liderzy podjęliśmy decyzję by być w ten sposób znakiem jedności i wsparcia dla siebie.Post  rozpoczynamy 7 stycznia i potrwa do 27 stycznia!