Wisełka 2015 – za nami!

Nauczanie Johnnego Foglandera - Wiara. Tłumaczenie Michał Nikodemfot. Trz

Wisełka 2015 – za nami!

Słońce, plaża, przyjaźń, zabawa, relaks, modlitwa, skupienie i inspirujące nauczania. Tego co roku doświadczają członkowie i sympatycy Apostolskiego Ruchu Wiary podczas letniego obozu w Wisełce. Nie inaczej było i w tym razem. W tym roku „Wisełka” odbyła się w dniach od 1 do 8 sierpnia. Przyjechało ponad 250 osób z Warszawy, Poznania, Siedlec, Włocławka, Zduńskiej Woli i wielu innych miejscowości w Polsce.

Tradycją „Wisełki” stały się inspirujące nauczanie i warsztaty prowadzone przez pełnych pasji mówców. Oprócz liderów wspólnot z Warszawy, Poznania i Siedlec swoją obecnością po raz kolejny zaszczycił nas Johnny Foglander – nauczyciel Słowa ze wspólnoty Livets Ord ze szwedzkiej Uppsali oraz jego żona Åsa. Tematyka nauczań była różnorodna: wiara, Boża miłość, Boże obietnice, przebaczenie i seksualność, to tylko niektóre z nich.

To był niesamowity czas uwielbienia, nauczań i odpoczynku! Podążając za Pisemem Świętym, mogliśmy poznać bohaterów wiary i rozeznać, że może nim zostać każdy z nas! Życzymy Wam wzmocnienia Waszej wiary. Dziękujemy wszystkim tegorocznym uczestnikom za  ten wyjątkowy czas. – Jacek Weigl, lider Wspólnoty „Chefsiba”.

Specjalna grupa pod przewodnictwem Bartka Izydora z Poznania przygotowała również ciekawy blok przeznaczony specjalnie dla dzieci i młodzieży. Każdego dnia przed wykładami odbywała się głęboka i szczera modlitwa uwielbienia, a chętni mogli rozpocząć dzień od porannej Eucharystii celebrowanej przez księży Orionistów.

Oprócz dobrodziejstw duchowych uczestnicy mieli do wyboru cały szereg atrakcji. Największym powodzeniem niezmiennie cieszyła się plaża, do której w czasie wolnym masowo pielgrzymowali „Wisełkowicze”. Oprócz „plażingu” zorganizowaliśmy również dyskotekę, ognisko z kiełbaskami i śpiewem nieśmiertelnych ballad oraz pokaz fireshow. Obowiązkowym punktem programu były również lody i gofry w kultowej już kawiarni „Miód malina”, bez których żadna edycja obozu nie byłaby kompletna.

Od wielu lat obóz w Wisełce jest stałym punktem w kalendarzu Apostolskiego Ruchu Wiary i Wspólnoty „Chefsiba”.