Jesteśmy wezwani do zwycięstwa. Strefa Zero za nami!

Jesteśmy wezwani do zwycięstwa. Strefa Zero za nami!

plakat_Strefa_Zero2015Wyjątkowa Strefa Zero za nami!  To był weekend jedności chrześcijańskiej – mówili uczestnicy. Konferencja, która odbyła się w dniach 13-14 czerwca br. zgromadziła ponad 300 osób z całej Polski i nie tylko.  Hasłem tego spotkania było „Wezwani do Zwycięstwa”.  Gościem specjalnym był znany teolog z Uppsali Ulf Ekman. 

Swoje prelekcje wygłosili również Krzysztof Demczuk, lider Wspólnoty Metanoia z Sosnowca, organizator konferencji, biskup Grzegorz Ryś, Michał Jeleń, lider Wspólnoty ABBA z Warszawy, pastor Wojciech Gajewski z Fromborka, pastor Tomasz Kmiecik z Częstochowy,ojciec Bogdan Kocańda, franciszkanin.

Mówcy nawiązywali do głównego tematu konferencji – „Wezwani do zwycięstwa”. Poprzez biblijne przykłady pokazywali ludzkie słabości oraz drogę wyjścia. Przywoływane były różne postacie biblijne takie jak Eliasz, Jonasz, Gedeon, Samson, Dawid.

Ważne słowa o jedności kościoła padały z ust mówców katolickich i pastorów Wojciecha Gajewskiego i Tomasza Kmiecika. Temat Kościoła podjął również w osobnym wykładzie Ulf Ekman.

Słowo Boże, modlitwa, uwiebienie wypełniały te dwa dni.  W czasie przerw nieustannie słychać było zdania „to, co powiedział ten mówca poruszyło mnie do głębi”, „w czasie tej konferencji Bóg mnie zmienia”.

Jako Wspólnota „Chefsiba” czujemy się niezwykle wyróżnieni, że mogliśmy dołożyć swoją cząstkę w postaci prowadzenia kilku sesji modlitwy uwielbienia.

Organizatorzy przygotowują się do wydania Konferencji w wersjach DVD i mp3. Gorąco zachęcamy do obejrzenia/odsłuchania tych nagrań.

banner_Strefa_Zero_ULF