Ulf Ekman na spotkaniu Wspólnot: lider żyje przez wiarę!

Ulf Ekman, Michał Nikodem, Wspólnota Chefsiba

Ulf Ekman na spotkaniu Wspólnot: lider żyje przez wiarę!

W dniach 6-7 lutego Ulf Ekman, ceniony lider charyzmatyczny, twórca ponad dwóch tysięcy wspólnot i gorący zwolennik ekumenizmu, spotkał się w budynku Fundacji „Edukacja z Wartościami” (Centrum Edukacji DANIEL) z liderami wspólnot charyzmatycznych z Warszawy, Siedlec, Zduńskiej Woli i Włocławka. Ekman przyjechał do Warszawy na zaproszenie Jacka Weigla. Tematem konferencji było efektywne liderstwo w Kościele.

  • – Lider żyje przez wiarę. Co to znaczy? Że daje przestrzeń dla Jezusa. Kiedy wzrastamy w Chrystusie, wzrasta też nasza odpowiedzialność.  Lider jest pasterzem, który troszczy się o innych i słucha tego, co mówi do niego Duch Święty – mówił Ulf Ekman.

Brat Ulf podzielił się historią swojego nawrócenia oraz doświadczeniem zdobytym przez lata pracy pasterskiej oraz misyjnej w kościołach protestanckich oraz katolickim. Mówił między innymi o roli świeckich w Kościele, potrzebie wspierania i błogosławieństwa liderów oraz o tym, jak kochać i doceniać swoich współbraci w wierze.

  • – Liderzy kochają Jezusa – mówił Ulf i konfrontował nas – kiedy ostatnio modliłeś się za swojego lidera, księdza? A kiedy go krytykowałeś, że coś zrobił lub powiedział nie tak jakbyś chciał?  

Ulf przypominał nam, że wiara działa przez miłość. – W Twoim powołaniu nie chodzi o Ciebie, ale o kogoś innego – mówił Ulf i upomniał nas: zaufaj Bogu, dotrzymuj obietnic, bądź obecny w relacji, nie bój się, weź odpowiedzialność za swoje życie, sprzeciwiaj się kłamstwu. 

Jesteśmy wdzięczni za to, że Bóg pozwolił nam czerpać z doświadczenia tak niezwykłej i zasłużonej osoby jak Ulf Ekman. Wierzymy, że każdy z kilkudziesięciu zgromadzonych liderów odebrał od Boga zachętę i będzie mógł efektywniej służyć w swoim środowisku.

Piotr Kocięcki
Paulina Trzcińska

ekman
W Twoim powołaniu nie chodzi o Ciebie... chodzi o innych!