Wspólnota "Chefsiba" | Otwórz się na Ducha Świętego – Ralph Martin podczas II Konferencji Wiary
Wspólnota “Chefsiba” - ekumeniczna grupa chrześcijan połączonych pasją osobistego życia wiary w Jezusa Chrystusa w mocy Ducha Świętego, odkrywania rzeczywistości Królestwa Bożego i budowania Kościoła. Liderem Wspólnoty "Chefsiba" jest Jacek Weigl, a opiekę duszpasterską pełnią księża orioniści i ich prowincjał: o. Antoni Wita FDP.
Chefsiba, Weigl, Jacek Weigl, wspólnota, wspólnota katolicka, apostolski ruch wiary, arw, ekumenizm, religia, Jezus, chrześcijaństwo, chrześcijanie, chrześcijanin, uwielbienie, antoni wita, kardynał nycz, wspólnota ekumeniczna
650
single,single-post,postid-650,single-format-gallery,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Otwórz się na Ducha Świętego – Ralph Martin podczas II Konferencji Wiary

Otwórz się na Ducha Świętego – Ralph Martin podczas II Konferencji Wiary

– Co mówi Duch Święty do Kościoła? Mówi: Jezus! <Oto mój umiłowany syn, Jego słuchajcie> Musimy być otwarci na Ducha Świętego, na Jego głos, na napomnienie, na zachętę i inspirację. (…) Musimy uczyć ludzi o tym, jak ważny jest Duch Święty, aby modlili się o Jego prowadzenie. Potrzebna jest wspólnota ludzi, którzy będą nas w tym wspierać – mówił dr Ralph Martin podczas II Konferencji Wiary, która odbyła się  22 listopada 2014r. w parafii pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie.

Spotkaniu zatytułowane: „Co mówi Duch Święty do Kościoła” zorganizowane zostało przez Zgromadzenie Zakonne Księży Orionistów, Apostolski Ruch Wiary i Wspólnotę „Chefsiba”. Wzięło w nim udział ponad 250 osób z całej Polski. Głównym mówcą był Ralph Martin – doktor teologii, pionier Odnowy Charyzmatycznej w Kościele Rzymskokatolickim, współzałożyciel i członek ekumenicznej wspólnoty „Słowo Boże” w Ann Arbor w stanie Michigan; ewangelizator, konsultor Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji.

Uczestnicy Konferencji wysłuchali 3 sesji wykładowych Ralpha Martina zatytułowanych: „Czym jest Nowa Ewangelizacja?”, „Jak dążyć do świętości?” i „Idea Nowej Pięćdziesiątnicy”. Martin opierał swój przekaz m.in. na Nowym Testamencie, encyklice „Redemptoris Missio”, liście apostolskim Jana  Pawła II „Novo Millennio Ineunte”, w którym papież ukazał model Kościoła i charakter jego misji w nowym tysiącleciu chrześcijaństwa.

– To, co przekazał nam Ralph Martin o współpracy między duchowieństwem a świeckimi na rzecz  Nowej Ewangelizacji jest dla wszystkich wspólnot wielką inspiracją. Jesteśmy szczęśliwi, że – na drugiej Konferencji Wiary – mogliśmy gościć tego ewangelizatora, posługującego w Duchu Świętym. Dziękujemy za udział wszystkim panelistom, którzy są świadectwem w swoich miejscach pracy i którzy nie boją się odważnie mówić o Jezusie – organizator, Jacek Weigl, lider Wspólnoty „Chefsiba”.

ŚWIADECTWA WIARY W PANELISTÓW II KONFERENCJI WIARY

Chrześcijanin w miejscu pracy

Osobiste świadectwa zmiany życia usłyszeliśmy podczas dwóch paneli dyskusyjnych prowadzonych przez Michała Nikodema z Apostolskiego Ruchu Wiary. W pierwszym z nich pt. „Jak być chrześcijaninem w miejscu pracy?” udział wzięli: dziennikarka Julita Wołoszyńska, biznesmeni Maksymilian Bylicki i Robert Plesko oraz aktor Radosław Pazura.

– Jak ktoś nie je ryby w piątek to jest chrześcijaninem, a jak w piątek wieczorem idzie się upić, to kim jest?!- pytał Robert Plesko, dyrektor zarządzający Domem Mediowym OMD Macroscope – Chrześcijanie mają być świadectwem. Ja wiem, że bycie uczciwym zawsze popłaca.

– Zapraszam do swoich programów ludzi, którzy znają Jezusa i nie wstydzą się o Nim mówić. Czasami chodzę jak „na haju” po tych świadectwach! Widzę jak te doświadczenia zmiany życia dotykają niewierzących pracujących ze mną. Są często początkiem rozmów o Bogu. – Julita Wołoszyńska, autorka programu „Słowo na Niedzielę”.

– Jako chrześcijanin nie boję się rozmawiać, zadawać pytań. Nie boję się też odmówić zagrania roli, kiedy jest ona niezgodna z moimi wartościami. Święty Jan Paweł II mówił, że jeżeli ktoś nie wymaga od ciebie, to wymagaj od siebie. Ja on 11 lat żyję wiarą i trzymam się tego przekazu.- przyznał Radosław Pazura, znany aktor filmowy.

– W pracy liczy się wiedza, umiejętności i postawa, czyli odpowiednie działanie. Zdarza się, że zarządzający podlegają presjom nieuczciwych działań. Jeśli działamy w sposób rzetelny, uczciwy, z szacunkiem, to ludzie pytają: <dlaczego to robisz?> To widać w naszej postawie – mówi Maksymilian Bylicki, wiceprezes DoubleTree Hilton. – Jest takie angielskie pytanie: <How can I help you?>, po polsku pytamy dosłowniej: Czym mogę Panu/Pani służyć? Ja uważam, że najlepiej służymy Panu Bogu, służąc innym ludziom.

Nowomowa ewangelizacyjna

W drugim panelu dyskusyjnym, o tym, jak docierać do niewierzących z Ewangelią dzielili  się swoim doświadczeniem: Magdalena Plucner (SNE diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, organizatorka konferencji i rekolekcji m.in. „Jezus na Stadionie”), Michał Grzanka (warszawski oddział EnChristo), Michał Jeleń (Wspólnota Abba), o. Adam Strojny (Wspólnota Chemin Neuf).

Paneliści stwierdzili, że trzeba głosić Ewangelię wszystkimi możliwymi sposobami; przez spotkania z drugą osobą, poznanie jej problemów, rozmawianie „jej językiem”,  ale także przez wydarzenia, takie jak konferencje, wieczory chwały, akcje typu „Jezus na Stadionie” itp., podczas których manifestuje się moc Boża.

Nasi goście mierzyli się z nowomową ewangelizacyjną. Np. zamiast użyć słowa „grzech” można powiedzieć: chybienie celu, wybór smutku, ciekawa przygoda z marnym skutkiem, a zamiast „nawróć się”- inaczej, np.: weź się ogarnij, miej odwagę żyć, odkryj to, dlaczego żyjesz. Jednak wszyscy zgodnie przyznali, że najważniejsza jest moc Boża, która działa w każdej relacji z drugim człowiekiem, kiedy przekazują Dobrą Nowinę.

Cykl Konferencje Wiary odbywa się za zgodą ks. kardynała Kazimierza Nycza, ks. kardynała Stanisława Dziwisza oraz bp. Grzegorza Rysia. Patronem jest Zespół ds. Nowej Ewangelizacji w Archidiecezji Warszawskiej.
Partnerami wydarzeń są: EnChristo, Akademicka Wspólnota Ewangelizacyjna Woda Życia, Fundacja 24/7, Fundacja „Edukacja z Wartościami”. Patronat medialny objęli: Katolicka Agencja Informacyjna, Gość Niedzielny, Radio Warszawa, Miłujcie Się!, Opoka, deon.pl, wiara.pl.

Kolejną Konferencję Wiary, w maju 2015 r., poprowadzą autorzy książki „Odbudowana, czyli jak przebudzić wiernych i dotrzeć do zagubionych”- ks. Michael White i Tom Corcoran.
Wszystkie informacje: ruchwiary.pl/Konferencje