Kurs Biblijny – zbuduj swoje życie na Słowie Bożym

biblia

Kurs Biblijny – zbuduj swoje życie na Słowie Bożym

Mt 7,24-27 - Każdego więc, kto tych słów moich słucha i wypełnia je, można porównać z człowiekiem roztropnym, który dom swój zbudował na skale. Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i uderzyły w ten dom. On jednak nie runął, bo na skale był utwierdzony. Każdego zaś, kto tych słów moich słucha, a nie wypełnia ich, można porównać z człowiekiem nierozsądnym, który dom swój zbudował na piasku. Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i rzuciły się na ten dom. I runął, a upadek jego był wielki.

Jezus pokazuje nam dwie postawy. Różnią się tylko jednym – stosunkiem do Jego Słowa. Każdy z nas musi pewnego dnia podjąć kluczową decyzję – na jakim fundamencie buduje swoje życie? Wybór ten determinuje to, czy w momencie próby ostoi się wszystko co budowaliśmy, czy też rozsypie się jak domek z kart. Gra toczy się o ogromną stawkę. Czy jako chrześcijanin będziesz ciągle zaskakiwany przez burze, czy stawisz im czoło
i przetrwasz je zwycięsko? Nie jest najlepszym rozwiązaniem uciekanie się do Boga jedynie w czasie burzy. Lepiej jest przygotować się do trudnych okoliczności z wyprzedzeniem.

grupy
Zaproszenie na Kurs Biblijny

Właśnie temu ma służyć Kurs Biblijny (edycja 2015/2016). Naszym głównym przesłaniem jest zachęta – ZBUDUJ SWOJE ŻYCIE NA SŁOWIE BOŻYM! Chcemy koncentrować się na tym, co Biblia – spisane Słowo Boże – mówi nam w konkretnych życiowych tematach. Podczas Kursu Biblijnego poszukamy odpowiedzi na pytania:
– Kim jest Bóg?
– Do czego zostałem stworzony?
– Jakie narzędzia duchowe zostawił mi Jezus?
– Jak mam stawać się prawdziwym uczniem Chrystusa?
Jeżeli szukasz odpowiedzi na powyższe zagadnienia, Kurs Biblijny jest właśnie dla Ciebie i nie może Cię na nim zabraknąć!

Głównymi wykładowcami Kursu Biblijnego będą absolwenci Szkoły Biblijnej prowadzonej przez Wspólnotę Chrześcijańską „Słowo Życia” w Uppsali, której założycielem i wieloletnim przywódcą był Ulf Ekman. Choć naszą intencją nie jest kopiowanie nauczań, które usłyszeliśmy w Uppsali, to wybór tematów, ich ujęcie oraz myśl przewodnia, będzie bardzo mocno osadzona w treściach wyniesionych ze Szkoły Biblijnej „Słowo Życia”. Ulf Ekman wciąż jest naszym mentorem i również w tym przedsięwzięciu szukaliśmy jego rady. Mamy nadzieję, że Kurs Biblijny będzie służył jako wspaniałe miejsce pogłębiania naszej wiary.

Organizacja

10 spotkań piątek-sobota
Kurs przewidziany jest na dwa lata.
Składa się z dwóch rocznych modułów.

Duszpasterze wspierający Kurs Biblijny: ks. Antoni Wita FDP, ks. Piotr Jasek FDP, ks. Roman Groszewski SJ.

www.ruchwiary.pl/kurs-biblijny