„Gwiazdka” – dużo radości dla blisko setki dzieci!

„Gwiazdka” – dużo radości dla blisko setki dzieci!

Blisko 100 rozdanych prezentów, dużo radości, wspólne kolędowanie, przedstawienie dla dzieci. To wszystko działo się podczas szóstej edycji „Gwiazdki” – dla dzieci z Ursynowa! Akcję zorganizowało Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Odpowiedzialni”  i Wspólnota „Chefsiba”.

Spotkanie Gwiazdkowe odbyło się 20 grudnia br. w Szkole Podstawowej Nr 319 na Ursynowie. Rozpoczęło się przedstawieniem teatralnym dzieci ze Szkoły i Przedszkola „Daniel”. Mali aktorzy zadebiutowali podczas przedstawienia świątecznego „Cud narodzin”. Po rozdaniu prezentów, wszyscy kolędowaliśmy.

– Dzięki naszym Dobroczyńcom, jak co roku, rozdajemy prezenty dla dzieci najbardziej potrzebujących z naszej dzielnicy i okolic. Łącznie z poprzednim edycjami rozdaliśmy ok. 1060 paczek. Chcieliśmy przybliżyć jednak to, co najważniejsze w święta – miłość do drugiego człowieka wynikającą z wiary w przyjście na świat Syna Bożego – mówi Jacek Weigl, lider Wspólnoty Chefsiba, prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych „Odpowiedzialni”.

Organizatorzy składają ogromne podziękowania dla Dobroczyńców paczek dla dzieci, a także Pani Dyrektor Izabeli Konwerskiej-Barciak za udostępnienie sali w Szkole Podstawowej nr 319. Było wspaniale!